26 Mart 2018 Pazartesi

Prince Of PersiaElden ele gezen oyun hakları !
Prince of Persia , orijinal olarak Broderbund , sonra The Learning Company ve şu anda Ubisoft tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış video oyun serisidir . Franchise, isimsiz prensin çeşitli enkarnasyonlarına odaklanmış bir dizi aksiyon-macera oyunu etrafında inşa edilmiştir. Dizideki ilk oyun, Broderbund, Karateka ile yaptığı önceki oyunun başarısından sonra Mechner tarafından tasarlandı. Başlık, iki diziyi ortaya çıkarmak için yeterince başarılıydı: Seri Ubisoft tarafından satın alınmasından bu yana iki kez yeniden başlatıldı ve Mechner tarafından kaleme alınmış ve 2010 yılında Walt Disney Pictures tarafından yayınlanmış bir film uyarlaması için yeterli ölçüde başarılı oldu. “Pers Prensi” nin ilk versiyonundan bu yana, bu oyun, Game Boy Advance'den PlayStation 3'e kadar 10 farklı oyun platformunda sekiz sekans gördü.

Retro Oyuncular İçin PRINCE OF PERSIA !
1989 yılında Jordan Mechner tarafından geliştirilen Platform türündeki oyun ve ondan türetilen diğer oyunlara verilen genel addır. 1989'da piyasa sürülen serinin ilk oyunu, insan vücudunun hareketlerinin ilkel tekniklerle bilgisayara aktarıldığı, Motion Capture (Hareket yakalama) tekniğinin atası sayılabilecek bir teknikle yapılan ilk oyun olma özelliğini taşır. Oyundaki karakteri Mechner'ın kardeşi canlandırmıştır, müzikler ise babası tarafından yapılmış ve kendisi de oyunun kodlamasını yapmıştır.


Biri Tomb Raider mı dedi?
Mechner'ın 1984 yılında yaptığı oyun olan Karateka'nın bir sinema filmine benzetilmesi çok hoşuna gitmiştir. Böylece kardeşi ve babasını da ikna ederek Prince of Persia adlı oyunun yapımına başlar. Oyunun yapımı dört sene sürer ve 1989 yılında Apple bilgisayar için yayınlanır. Oyun iki milyon kopyadan fazla satar ve birçok uyarlaması yapılır. Oyun bilgisayar için bir devrim niteliği taşımaktadır. O güne kadar bilgisayar için görülmemiş derece iyi grafiklere ve gerçekçi bir oynanışa sahiptir. Daha sonradan yapılan Tomb Raider isimli oyun, bu oyundan etkilenilerek yapılmıştır.

Her Platforma Selam!
Retro Oyuncular için bahsini ettiğimiz ilk versiyon, 1989 ve 2003 yılları arasında birçok platform için yayınlanmıştır. MS-DOS, Apple II, Amiga, Atari ST, Amstrad CPC, PC Engine, TurboGrafx-CD, Sega Master System, Mega-CD, Sega Game Gear, Sega Mega Drive / Sega Genesis, PS2, Xbox, Game Boy, NES, SNES, Mac OS, GBC, Wii bu platfortmlardır. Hatta oyunun fanları tarafından birkaç yıl önce Commodore 64 için bile illegal bir versiyonu yapıldı.

Oyunu pc'de oynamak için önce DOSBox yüklemelisiniz. DOSBox indirmek için tıklayın..İNDİR

0 yorum:

Yorum Gönder