27 Haziran 2015 Cumartesi

The Lost Vikings

The Lost Vikings şimdilerde Blizzard Entertainment olarak bildiğimiz Silikon & Synapse tarafından geliştirilen ve Interplay tarafından yayınlanan "Puzzle-Platform" tarzı video oyunudur. Oyun 1992 yılında üretilmiş olmasına rağmen, oldukça favari olmuş ve 2003 e kadar birçok platform için üretilmiştir. Bunlar Amiga, Amiga CD32, GameBoy Advance, Sega Genesis, Super Nintendo Entertainment System, Playstation ve MS-DOS..
Oyunda, Croutonian imparatoru Tomator tarafından kaçırılan üç viking canavarlar ve robotlar ile dolu bir inter galaktik bölgeye atılır. Zeka ve yetenekleriyle bu bölgeleri aşarak boyut kapılarına ulaşmaya çalışan vikinglerimizin amacı evlerine dönmektir.
Karakterlerimizden Eric zıplama ve hızlı koşma yeteneğine sahiptir. Kafasındaki kalın kaskı ve hızını birleştirdiğinde duvarları kırabilir.
Baleog ise kılıcı ve oku ile uzak ve yakın mesafeden düşmanlarını öldürebilir.
Olaf, sahip olduğu kalkan ile kendini ve arkadaşlarını düşman saldırılarından koruyabilir. Bunun yanında kalkanı kafasının üzerinde tutarak, atlamalardan sonra havada süzülebilir.
Karakterlerimizin bu farklı yeteneklerini oyunun içindeki ihtiyaçlara göre kullanmalı, onları boyut kapılarına ulaştırarak eve dönmelerini sağlamalısınız. Oyun için Tasarımcı Ron Millar'a, Oyun müzikleri için Charles Deenen 'a teşekkür ederiz.. Aşağıdaki "indir" butonundan oyunun MS-DOS versiyonunu indirebilirsiniz. Tabi güncel bilgisayarınızda oyunu oynayabilmek için daha önce konu ettiğimiz bir Dos emülatörü olan DOSBox a ihtiyacınız olacak. DOSBox indirmek için tıklayın..


The Lost Vikings 
(Platform : PC MS-Dos)

İNDİR

Eğer indirme linkinde hata varsa Alternatif linki kullanmak için tıklayın..

0 yorum:

Yorum Gönder