19 Haziran 2015 Cuma

İnceleme : Dingoo A330 (El Konsolu)Piyasada birçok muadili olan ve görünümünü PSP den esinlenen bu el konsolları şu günlerde retro oyun severler tarafından oldukça rağbet görmekteler. İncelediğimiz bu üründe 2,8inc lcd ekran bulunuyor. Bu ekran 320x240 piksel çözünürlüğe sahip. Ürün bir oyun konsolu olmasının yanısıra, video oynatabiliyor, müzik çalabiliyor ve fotoğraf gösterebiliyor. Mp3 olarak ses kaydedebilen cihazda, sd kart bağlantısı ile hafıza yükseltilebiliyor. İçinde bulunan 4gb hafızasının 3gb'ı kullanılabilir durumda. 1gb lık kısım işletim sistemi ve gömülü emülatörler tarafından kullanılıyor. Usb 2.0 hızında pc bağlantı arabirimi olan cihaz, çoğu işletim sistemi ile bağlantı kurabilmekte. Muadillerinden onu ayıran özelliği ise 2.4ghz kablosuz ağlara bağlantı arabirimi.

Gelelim asıl amacına. Cihazın içine gömülü olan emülatörler 8,16 ve 32 bit oyun konsollarını desteklemekte. İçine rahatlıkla Gameboy Color, Gameboy Advance, Famicom, Super Famicom, Nintendo Entertainment System, Super Nintendo Entertainment System, Sega Genesis, Sega Master System, Neo-Geo, Copcom Play System 1-2, Atari Lynx oyunlarına ait romları yükleyebilir ve oynayabilirsiniz.

Üründe bir AV çıkışı bulunuyor. Özel kablosu ile ürünü TV'nize bağlayıp, oyun zevkini TV'nizde yaşayabilirsiniz. Üründe radyo da bulunuyor ancak Türkiye'ye gelen ürünlerde TRTnin bandrol uygulaması nedeniyle bu özellik kısıtlanmış durumda.

Desteklediği video formatları ; rm/RMVB/mp4/3gp/avi/mov/mpe/dat/mpeg/MPG
Desteklediği ses formatları ; MP3/WMA/ape/flac/ra
Desteklediği görüntü formatları; jpg/gif/png/bmp

Ara sıra gittigidiyor ve n11 gibi sitelere düşen ürünü, ebay ve aliexpress te kolaylıkla bulabilirsiniz.

a.ö.

0 yorum:

Yorum Gönder